Fungujeme jako rádio, nalaďme si stanici, při které se cítíme lépe

Dr. Hawkins, o jehož tvorbě jsme informovali již v tomto článku, nás připodobňuje k radiovému přijímači, který je vždy naladěn na určitou frekvenci/stanici (láska, štěstí, soucit, zlost, pýcha, odvaha, hrdost atd.). A všechny frekvence jsou nám neustále k dispozici. My se můžeme tedy více či méně vědomě ladit na jakoukoliv frekvenci kdykoliv a kdekoliv.

Zprvu se nám určitá frekvence může zdát nepříjemná a nepochopitelná, i když by nám měla naopak působit dobrý pocit, ale to může znamenat, že se teprve na tuto frekvenci ladíme. A vidíme novou frekvenci stále optikou té původní. Například cítíme smutek a máme špatnou náladu, ale chceme se naladit na frekvenci radosti. Nicméně při ladění zjistíme, že se například lidé radují jako blbci z nějaký maličkostí 😀 To znamená, že pořád u nás převládá frekvence naštvání a zatím pouze ochutnáváme frekvenci radosti, ale musíme v tomto přelaďování vytrvat, než získáme čistý zvuk rádiové stanice radost.

Zajisté neznamená, že jakmile se jednou naladíme na příjemnou stanici, tak to tak zůstane napořád. Musíme se v nám příjemném naladění udržovat vědomě, a také život je o pestrosti, takže každý rád poslouchá různá rádia. Ale určitě je lepší dlouho neposlouchat rádia zlosti, naštvanosti, smutku, i když i malá ochutnávka takovýchto stanic, může být ku prospěchu. Bez temnoty, bychom nevěděli, jak vypadá světlo. Bez zla bychom nevěděli, jak vypadá dobro. A například přeladění ze stanice beznaděje na stanici pýcha, která není zcela v souladu s pozitivním přístupem k životu, nám může být odrazovým můstkem a potřebnou energií k dalším stanicím jako je štěstí, láska, humor. 🙂

Jak se přeladit na frekvenci, kterou chceme? Návod na to neexistuje a každý se ladí jinak (čtením, meditací, poslechem hudby, procházkou v přírodě, setkávání s lidmi, které jsou už na dané vibrační frekvenci atd.). Ale pokud chceme být naladění na danou frekvenci, tak si tuhle frekvenci musíme vědomě přitahovat do života tím čemu věnujeme pozornost. Pokud budeme věnovat pozornost něčemu, co v nás vzbuzuje naštvání, težko se naladíme na frekvenci radosti.

Chci se s vámi podělit o jednu krásnou mantru, která může být takovou ladičkou na potřebnou frekvenci a pěkný začátek. Ukážeme si to na příkladu radosti, ale slovo/frekvence/vibrace, na kterou se chcete ladit je jen na vás. 🙂

 

Jsem v dokonalé a ryzí vibrační frekvenci radosti.

Jsem v dokonalé a ryzí vibrační frekvenci radosti.

Jsem v dokonalé a ryzí vibrační frekvenci radosti.

 

Doporučuji přečíst si náš článek:

Úrovně vědomí podle Davida R. Hawkinse

 

Zdroj: fotografie stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..