Don Miguel Ruiz: Každý člověk je umělcem

V toltécké tradici je každý člověk umělcem a největším uměním je vyjádření krásy ducha. Jako umělci nemáme žádné omezení; jsme tvůrci, právě tak jako ten, který nás stvořil.

Jak žijeme svůj život? Život je naše umění, umění žít. Životní síla působící skrze nás vytváří veškeré umění a my všichni jsme nástrojem této síly. Díky schopnosti tvořit vyjadřujeme životní sílu ve všem, co říkáme, ve všem, co cítíme, ve všem, co děláme.
Jsou však dva druhy umělců: ti, kteří tvoří svůj příběh nevědomě, a ti, kteří jej tvoří s láskou a pravdou.

Každý žijeme ve svém vlastním světě. Nikdo neví, co máte ve svém světě. To víte jen vy a někdy to nevíte ani vy. Váš svět je vaším výtvorem a je to umělecké dílo.

Nejlepší okamžiky vašeho života jsou okamžiky, kdy jste sami sebou, kdy se chováte autenticky. Když tvoříte něco, co milujete, opět se stáváte tím, čím opravdu jste. V tom okamžiku nepřemýšlíte, ale vyjadřujete sami sebe. Když tvoříte to nejlepší, vaše mysl se zastaví. Jste opět živí.

Když nic neděláte, vaše mysl se musí něčím zaměstnat, což je povzbuzení pro hlas vědomostí ve vaší hlavě, aby k vám začaly mluvit. Jste-li soustředěni na to, co děláte, mysl téměř nemluví.
Když tvoříte, hlas vědomostí mlčí, i když používáte slova.
Splynete s tím, co děláte, a to je největší radost. Vyjadřujete to, čím opravdu jste, a to je to nejkrásnější, co se člověku může stát. To je život jako umění.

Děláte-li to nejlepší, co můžete, znamená to, že věříte sami sobě i síle života. Stanovíte si cíl a jdete za ním, aniž byste se upínali na jeho dosažení. Když cíle dosáhnete, je to úžasné. A i když jej nedosáhnete, je to také úžasné. V každém případě jste naplněni, neboť láska je v pohybu.

Život může být nádherný. Milujete-li sami sebe, děláte-li to nejlepší, co můžete, brzy se z toho stane návyk. Jakmile se to stane, jste šťastní jako malé děti. Nejdřív musíte zastavit vnitřní dialog. To je ten největší zázrak, jaký může člověk prožít.
Hlas vědomostí ve vaší hlavě vám říká, proč nejste dost dobří, proč nejste hodní lásky, proč nikdy nebudete krásní a dokonalí. Tento hlas vám lže, a jedinou moc, kterou má, je moc, kterou mu dáváte.

Chcete-li zlepšit svůj vztah k sobě, musíte se naučit přijímat sami sebe takové, jací jste. Nemilujete svou představu o sobě samých, milujete sami sebe, protože jste tím, čím jste. Nakonec se budete milovat tolik, že si začnete dávat vše, co potřebujete. Je-li vaším partnerem pravda, budete prožívat věčné líbánky.

Čím víc vás těší vaše vlastní přítomnost, tím víc se radujete ze života a tím víc vás těší přítomnost lidí kolem vás.
Když píšete svůj příběh s láskou, milujete hlavní postavu bezpodmínečně. Když milujete sami sebe bezpodmínečně, vysvětlujete s láskou vše, co vnímáte. Nyní je snadné milovat všechny vedlejší postavy. Vtom spočívá moudrost a zdravý rozum.

Láska je jednoduchá, snadná a krásná, ale začíná u vás. Každý vztah se zlepší, když milujete sami sebe a žijete s vědomím lásky. Když milujete, vážíte si života. Žijete-li svůj život s láskou a úctou, pak je váš životní příběh jedno velké dobrodružství.

Don Miguel Ruiz: Hlas poznání

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..