Dokumentární film o veganství (The Game Changers). Reakce lidí ukazují, že je svojí energií vede k zamyšlení nad svým jídelníčkem

Dokumentární film The Game Changers sem již měl tu radost vidět, a i mě dodal sílu, energii, možná odvahu k tomu vydat se na cestu veganství. I když já nerad nějak nazývám způsob, jak se stravuji. Ale když se mě někdo zeptá, tak je tohle nejednoduší způsob vysvětlení mého jídelníčku. Čas od času sem si dával vajíčka či nějaký sýr. Ale dokument mě definitivně přesvědčil, že to jde i bez toho. Lépe řečeno oslovil moje srdce sportovce, jelikož dokument je plný sportovců a sportovkyň, kteří naprosto v pohodě fungují a mají ještě lepší výkony na rostlinné stravě. A většina argumentů je vědecky podložených, takže se nejedná pouze o osobní pocity lidí. Navíc dokument ukazuje to, že správného chlapa neurčuje to, zda jí či nejí maso. To, že správný chlap jí maso, je pouze marketingový výmysl. Dokumentární film The Game Changers vyvrací další mýty o veganství a jedení masa, ale to už tady nechci všechno převyprávět. To sami můžete zhlédnout kompletně v tomto snímku.

Nemám rád, když někdo někoho přemlouvá k tomu jíst tak a tak. A myslím, že se o to dokument ani nesnaží. Pouze inspiruje konkrétními příběhy lidí a top sportovců a nabízí vědecké důkazy o prospěšnosti rostlinné stravy. Například Arnold Schwarzenegger říká, že on sám je na veganské stravě, ale nemá smysl nikoho přemlouvat. Ale například, lidé, kteří jí maso každý den, by mohli jeden či více dnů v týdnu maso vynechat. Jak kvůli sobě, tak kvůli planetě.

Tohle je tedy v krátkosti můj dojem z dokumentu, a to jakým způsobem na mě zapůsobil. Chci zde však ukázat i další pozitivní dojmy lidí, to by Vás mohlo nalomit ke zhlédnutí dokumentárního filmu.

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..