Dobré zprávy – Studenti Cambridgeské univerzity postavili jedno z nejefektivnějších solárních vozidel

Solární automobily nejsou žádnou novinkou, ale donedávna vypadalo jejich používání pro seriózní cestování možná nemyslitelně. Tato technologie však zaznamenává velké pokroky a ukazuje to projekt vysokoškolských studentů na Cambridge University. Tito studenti postavili jeden z nejefektivnějších solárních vozidel na elektrický pohon. Studenti dokonce spolupracovali s Bridgestone a týmem závodních inženýrů Formule 1 při návrhu a stavbě vozidla, která se nazývá „Helia“.

Bridgestone, největší světová společnost zabývající se pneumatikami, vyvinula pneumatiky s nízkým valivým odporem přímo pro tento automobil.

Helia dokáže cestovat více než 800 km při průměrné rychlosti přes 80 km za hodinu za velice nízké spotřeby energie. Tým odhaduje, že k varu konvice bude zapotřebí stejné množství energie.

„Helia je navržen tak, aby předvedl technologie stojící za elektrickými vozidly a obnovitelnou energií a příští léto bude navštěvovat školy s cílem inspirovat další generace inženýrů…“

Xiaofan Zhang, programový ředitel CUER, říká, že projekt Helia je  zamýšlen jako příklad, který má ukázat skrytý potenciál vozidel na čistý pohon. „Helia je navržen tak, aby předvedl technologie stojící za elektrickými vozidly a obnovitelnou energií a příští léto bude navštěvovat školy s cílem inspirovat další generace inženýrů. Máme spoustu pozitivních předpokladů, s kterými musíme pokročit a již hledáme další výzvu,“ uvádí Zhang v tiskové zprávě.

Díky vysoce výkonným lithium-iontovým bateriím má vůz dosah až 900 km při průměrné rychlosti.

Díky vysoce výkonným lithium-iontovým bateriím má vůz dosah až 900 km při průměrné rychlosti. V případě potřeby může vůz dosáhnout rychlosti až 120 km za hodinu, i když to způsobí, že se baterie vybije rychle. Vůz je poháněn 5 čtverečními metry 25 % účinných křemíkových solárních článků, které jsou na střeše vozidla.

Je to další příběh o tom, že i malý tým lidí dokáže vytvořit velké věci a tvořit technologie, které mají budoucnost. K tomu všemu má vozidlo ještě zajímavý futuristický vzhled, který je jedinečností srovnatelný s Cybertruckem od Tesly. 😊

Zdroj: WakingTimes.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..