Dobré zprávy – Island nebude v tomhle roce zabíjet velryby

Známá islandská tradice zabíjení velryb může konečně skončit.

Začátkem minulého týdne jedna ze dvou velrybářských společností v zemi oznámila, že ukončí svoji loveckou činnost navždy. Oznámení přišlo pouhé dva dny poté, co Island řekl, že druhý rok po sobě budou všechny lovy velryb zrušeny.

IP-Utgerd, jedna z hlavních společností specializujících se na lov velryb na Islandu, řekla, že ukončí lov hlavně kvůli předpisům zavedeným islandskou vládou.

Společnost, která uvažovala o lovu velryb pouze jednou lodí na konci června nebo začátkem července, rozhodla, že má největší finanční smysl jednoduše ukončit letní sezónu než se pokoušet obcházet rozšířené pobřežní zóny bez rybolovu, které byly rozšíření pro ochranu mořského života.

„Už nikdy nebudu lovit velryby, končím s tím navždy.“ – Gunnar Bergmann Jonsson, generální ředitel

Největší velrybářská společnost v zemi s názvem Hvalur, která se specializuje na lov velryb, také ukončila svůj provoz již druhý rok v řadě, mimo jiné kvůli tvrdé konkurenci japonských velrybářských firem.

Generální ředitel Hulvaru Kristján Loftsson také připustil, že aktuálním opatřením by z důvodu potřeby dodržovat distanc osob způsobila „extrémně obtížné, ne-li nemožné“, aby jeho personál pracoval normálně.

Také je obecně známo, že v Japonsku se ve velkém prodává velrybí maso, takže zdaleka není tento druh lovení velryb celosvětově na ústupu. Nicméně zastánci práv zvířat zprávu o konci rybolovu na Islandu srdečně přivítali a vnímají to jako signál, že velrybářský průmysl na Islandu možná skončil úplně.

Zdroje: WakingTimes.com, obrázek / stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..