Dobré zprávy – Pracuje se na první moderní vesnici, která vytvoří vlastní elektřinu a jídlo, a to se 100 % udržitelností

Americký architekt vložil vlastní peníze a čas do snažení o výstavbu moderního místa, které by produkovalo vlastní energii pomocí systému uzavřené smyčky, která by také recyklovala veškerý odpad a produkovala veškeré jídlo.

Úředníci v Nizozemsku dali Jamesi Ehrlichovi počáteční zelenou, aby postavil alespoň jednu eko-vesnici 30 minut od Amsterodamu, a doufá se, že se s projektem začne někdy v tomto roce.

Ehrlich založil v roce 2016 společnost ReGen Villages jako startovací společnost, která má v úmyslu změnit způsob, jakým svět přemýšlí o bydlení, rozvoji a dopravě, a jak lze tyto sektory s produkcí emisí CO2 transformovat, aby vytvořily zelený, soběstačný životní styl.

Územní plán je pro 200-300 domů ve městě Almere, kde byla v roce 2018 schválena infrastrukturní povolení.

Vize je velkolepá: začlenění zcela soběstačných systémů pro nakládání s odpady, využívání vody a produkci potravin a výroby elektřiny pomocí sluneční energie, bioplynu z potravinového a živočišného odpadu a geotermálních zdrojů.

Pro vesnice ReGene však existují dva velké problémy: „Dvěma největším výzvám, kterým čelíme, jsou finanční podpora a politická vůle,“ řekl zakladatel společnosti pro New York Times.

Společnost se snaží investovat okolo 16 milionů EUR jako provozní náklady potřebné pro první vesnici a pro hlavní plánování dalšího souběžného vývoje.

Domy, které mají být umístěny na nejméně 61 akrech půdy v okrese Oosterwordl, by stály 200 000 až 850 000 EUR v závislosti na velikosti a luxusu domu.

Každý rodinný dům bude mít uzavřený ekosystémový model a bude k němu skleník pro pěstování osobních plodin a systémy na zachycování a filtraci dešťové vody. Energetický a potravinový systém by spravovali pracovníci ReGen, ale obyvatelé by také mohli pracovat v komunálních zemědělských systémech, aby snížili měsíční náklady na své stravovací a energetické poplatky, které by byly účtovány spolu s jejich hypotékami.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..