Dělej, co tě baví a úspěch přijde sám

Kdyby nám ve škole už první třídě kladli důraz na to, abychom se jednou živili tím, co milujeme, možná bychom se nehrnuli tam, kde nás tlačí rozum, ale poslouchali bychom víc své srdce.

V naší společnosti se řídíme většinou tím, co by se MĚLO, než tím, co skutečně chceme. Necháváme se unášet na vlnách rozumu a ego nám káže, co by bylo ideální, ale bohužel často jen pro něj.

Většina lidí se živí tím, co nedělají rádi nebo je nenaplňuje. A když už je naplňuje alespoň něco, převažují ty zápory a nevýhody.

Jak se dostat mezi ty vyvolené?

Vrátit se k sobě. Odloupnout ty nánosy MĚLO BY SE, BYLO BY DOBRÉ, PŮSOBÍ TO PRESTIŽNĚ, CHCI SE TÍM CHLUBIT, to, co nejsme my. V našich srdcích je ukryta každá informace o nás. To samé platí i o tom, jaké je naše poslání nebo co má být naší prací. Ne každý cítí, že chce něco předávat a mít poslání, to je úplně v pořádku. Jde o to najít tu vášeň, když tu činnost dělám. Známe spoustu příkladů, kdy IT specialista, vysoce postavení manažeři nebo ekonomové pracují úplně v jiném oboru, například pečou dorty, prodávají zmrzlinu nebo píší knihy. Našli se v tom, co je baví od srdce, ne na základě jejich titulu a postavení. O to tady jde, naslouchat sobě a jít za tím, co mě skutečně baví, třeba už od dětství. A když ne tak dlouho, tak klidně od včera, ale ať je to pro nás motor a lákadlo, dýcháme pro to nebo se při tom cítíme svobodní. Když dělám něco, u čeho nevnímám čas, neodpočítávám minuty do konce pracovní doby, u čeho mám úsměv nebo chodím domů v klidu a bez sevřeného žaludku. To vše mi může napovědět, kam patřím a kudy se vydat. Někdo tu cestu hledá roky, někdo si to uvědomí za jeden den. Je super si položit otázku: kdyby nebyly na světě žádné překážky, co bych skutečně chtěl/a dělat?

Touto mini analýzou si můžeme nastavit zrcadlo a přiznat si, co nám brání dělat to, co milujeme a zda je to důležitější než být šťastný, byť za cenu ztrát nebo nejistot. Lepší investice než do své spokojenosti není. Risk je zisk a když ne, tak cenná zkušenost. Jednou budeme litovat pouze toho, co jsme neudělali, ne toho, co jsme udělali. Tak směle do toho, žijeme jen jednou. A nezapomeňme, když děláme to, co nás naplňuje, úspěch přijde sám. 🙂

Adéla Chytilová

Zdroj: foto / stocksnap.io

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..