Blíží se podzimní Festival Evolution – festival pro všechny, kteří to vidí #PROSTEJINAK

Pokud se zajímáte o osobní rozvoj a o možnosti, jak žít zdravěji a udržitelněji směrem k životnímu prostředí, tak by Vás mohl zajímat Festival Evolution, který se koná 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích. Myslím si, že si tam každý najde nějaké téma či oblast, která ho zajímá, protože je opravdu z čeho vybírat.

Na festivalu se představí více než 200 českých i zahraničních vystavovatelů s produkty a službami zaměřený na bio styl, eko trendy, zdravý životní styl a osobní rozvoj. A během dvou dnů vystoupí přes 100 účinkujících. Svým rozsahem se jedná o jedinečnou akci tohoto druhu u nás. Je to skvělou příležitost potkat podobně naladěné lidi, kteří to vidí „jinak“.

„Výjimečný formát a multižánrový charakter festivalu umožní propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Každý rok se vám snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům, abyste si z festivalu mohli odnést praktické tipy, nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky,“ říká o akci její zakladatel Ctirad Hemelík.

 

Jaké oblasti můžete na festivalu objevovat?

 

Skvělé jídlo a kvalitní potraviny

Velký prostor dostane na festivalu zdravá výživa, na přednáškách se bude hovořit o přínosech a rizicích různých výživových směrů, dojde na tradiční přírodní medicínu, nebudou chybět poradny pro zdraví, stejně jako babské rady a tipy na bylinky, které prospívají našemu zdraví.

 

Také zde můžete výhodně nakoupit potraviny s označením Bio & Natur či Fair Trade. Přesvědčit se můžete, že veganská i vegetariánská jídla mohou chutnat skvěle, a že vaření bez lepku nemusí být věda – rozdíl oproti „klasice“ téměř nepoznáte. Ve food zóně můžete ochutnat street food, který si zamilujete. A rozhodně nepůjde o mastný smažák nebo párek v rohlíku, jak si mnozí představují. V současné době zažívá street food doslova renesanci. Klasika jako langoš nebo hranolky sice mezi street food patří, ale rozhodně se neztotožňují se současným trendem, kterým je poctivé jídlo připravené z kvalitních surovin. A právě takové se bude na Festivalu Evolution podávat.

Zdroj: tisková zpráva

Eko vychytávky nejen do domácnosti

Na festivalu nakoupíte také ekologickou drogerii na přírodní bázi, ale také eko produkty, čističe a prostředky pro úklid celé domácnosti. Vystavovatelé vám představí celou řadu tipů na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení nebo eko pomůcek. To nejlepší, co nabízí příroda, si můžete dopřát také v kosmetice. Na Festivalu Evolution nebudou chybět prodejci a výrobci přírodní a bio kosmetiky, která díky svému složení z čistě přírodních složek nezatěžuje organismus a zároveň šetří naše životní prostředí.

Zdroj: tisková zpráva

Cvičení posilující tělo i mysl

Přímo v prostorách výstaviště si můžete vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, různá dechová cvičení nebo meditaci. Pro tyto free lekce je po celé dva vyhrazen jeden sál, který mohou navštívit všichni bez ohledu na věk, váhu nebo zkušenosti. Lekce jsou uzpůsobené pro návštěvníky, takže není potřeba si s sebou nosit žádné pomůcky.

Zdroj: tisková zpráva

Inspirativní přednášky a osobnosti

A protože nestačí mít jen zdravé tělo a pečovat musíme také o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se se zajímavými technikami práce s tělem i vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

 

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres, a to nejen formou přednášky, ale i praktickými ukázkami. MUDr. Jan Vojáček zase nastíní, co je funkční medicína a jak vypadá celostní přístup k pacientovi. S koučem Alešem Kalinou zjistíte, jak najít ztracenou motivaci a Jan Mühlfeit s Kateřinou Novotnou poradí, jak odemknout skrytý potenciál vašich dětí.

Zdroj: tisková zpráva

Festival pro celou rodinu

Festivalová nabídka potěší všechny bez rozdílu věku. Můžete s sebou vzít děti, pro které je připraven bohatý program včetně hlídacího koutku, stejně jako babičku s dědou, kteří mohou zavítat na přednášky o bylinkách, nebo zde najít rady, co dělat při nejrůznějších zdravotních problémech.

 

Dětské programy, hrací zóny, tvořivé dílničky, hlídací koutek, ale také pohybové aktivity, výtvarné i hudební workshopy a semináře věnující se rozvoji talentů a dětského potenciálu – to je jen stručný průřez všeho, co můžete se svými potomky zažít na Festivalu Evolution.

Zdroj: tisková zpráva

 

Vše, co by vás mohlo zajímat o festivalu, najdete na webu www.evolution.cz.

 

Zdroj: tisková zpráva (Festival Evolution v září: Vše o zdravém životním stylu na jednom místě)

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..