5 tipů, které Vám pomohou začít s Wim Hof metodou

Někteří lidé jakoby byli přirozeně disciplinovanější směrem k naplnění svých cílů, pro které se zavázali. Jiní potřebují ze začátku trochu pomoci, než si vybudují potřebné návyky. Pokud je nějaká klíčová věc, kterou Vás Wim Hof metoda (dále WMH) naučí, je to disciplína. Naučíte se jí cestou, která je někdy nepříjemná, ale zároveň překrásná. Ne nadarmo se ledovým sprchám říká ledová disciplína.

Tyhle tipy nejsou z mojí hlavy, ale jsou z blogu na stránkách Wim Hofa. Nicméně se s nimi naprosto ztotožňuji, protože jsem člověk, který na cestě při budování určitého návyku potřebuje disciplínu.

1.

Ze všeho nejprve: závazek. Rozhodněte se, že to je to, co chcete dělat, a rozhodněte se pro to úplně. Můžete to udělat pouze tehdy, pokud víte, co děláte. Navštivte tedy kanál Wim Hof, vyzkoušejte zdarma MiniClass (mini výuku), projděte si stránku WHM na Facebooku, přečtěte si komplexní elektronickou knihu o vědě za dýcháním a chladem. Zkoukněte rozhovory a Podcasty s Wim Hofem na Youtube. Ponořte se do toho. Je to zábavná, zajímavá a neustále se vyvíjející cesta.

2.

Začněte s jedním krokem a dopřejte tomu v případě potřeby čas. Možná budete chtít začít s pouze s dýcháním každý druhý den. Nebo se studenou sprchou dvakrát týdně. Pokud zůstanete odhodláni, můžete si dopřát čas. Tato metoda není prostředkem k dosažení cíle, ale vytváří nové zdravé návyky.

3.

Uvolněte /vytvořte si prostor a čas. To je obzvlášť důležité, jakmile se rozhodnete tuto metodu denně cvičit. Zjistěte, jak si můžete ráno najít klidný prostor pro dýchání. Sdělte lidem kolem sebe, jak důležité je mít svůj vlastní prostor k dýchání ( a to doslova). Klidně se probuďte o 20 minut dříve a vytvořte si tento prostor. Zasloužíte si to.

4.

Připravte se na jízdu. Wim Hof to neustále opakuje: metoda je jednoduchá, ale nutně nemusí být snadná. Po několika týdnech se můžete cítit nedobře nebo zaplaveni pocity smutku. Vaše sny mohou být více intenzivní. To je zcela normální a pokud tomu tak je, metoda skutečně funguje. Během této doby budete muset být trpělivý se svojí myslí a tělem. Léčí se, tak jen pozorujte s věděním, že to je součást procesu a pokračujte. Bude to snazší.

5.

Dělejte to zábavně. V neposlední řadě si užívej tuhle jízdu. Zpívej si hloupé písničky, aby jste vydrželi první ledové sprchy. Sdílejte s ostatními svoje cíle a malé vítězství (třeba na Facebooku či osobně s kamarády). Poslouchejte krásnou hudbu během dechových cvičení. Já například píšu o Wim Hofovi na těchto stránkách a je to pro mě součást této cesty. Neustále vymýšlejte další způsoby, jak do této metody vtisknout zábavu a smích. 

Wim Hof chce, abychom byli silní, šťastní a zdraví!

Zdroje: wimhofmethod.com

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..