1 náramek = 1 vysazený strom – Earthkarma náramek dělá radost celé planetě

Nedávno jsme vás informovali o tom, že koupí náramku 4Ocean můžete pomoci uklidit oceány od plastového odpadu. Proto když na mě vyskočila reklama na FB na český projekt založený na prodeji náramku, hned mě to zaujalo. V tomto případě však koupí náramku pomůžete s výsadbou stromů a dáte práci lidem z chudých oblastí, kteří si sázením stromů mohou vydělávat na obživu. Mě osobně jsou tyto projekty velice sympatické, protože pomocí takto signifikantního náramku se tato myšlenka úžasně šíří mezi lidmi. A nošení takového náramku vás hřeje u srdce.


A teď k náramku jako takovému. Náramek představuje propojení s přírodou díky materiálu, z kterého je tvořen a také díky minimalistickému vzhledu. Náramek je navíc ručně vyráběn zde v ČR a přijde vám samozřejmě v přírodních obalech. Jako kámen je zvolen achát, který disponuje energetickými účinky pro dodání sebedůvěry, napomáhá sebepoznání a dopomáhá nám udržovat rovnováhu citovou, tělesnou a rozumovou.

 

Za každý zakoupený náramek dáte život jednomu stromu

 

Projekt Earthkarma již pomohl vysadit 6 200 stromů

 

Je za tím nějaký příběh?

„S přítelkyní jsme velcí milovníci přírody a cestování. Dlouho jsme přemýšleli nad nějakým projektem, který by byl právě s přírodou spojený. Nakonec jsme se rozhodli právě pro ruční výrobu achátových náramků, za které se navíc zasadí strom. Design jsme po měsíci zkoušení zvolili minimalistický v kombinaci s pravým achátem. Ukázali jsme je našim známým a blízké rodině a vše sklidilo obrovské nadšení.

Asi tři měsíce trvaly přípravy, výběr organizací a zkrátka museli jsme všechno zařídit. Moc jsme toho v té době nenaspali ale nakonec jsme projekt spustili dne 13. února 2019.“ (zdroj: earthkarma.cz)

S kým projekt spolupracuje?

„Máme podepsanou tříletou smlouvu s neziskovou organizací Plant for the Planet. Tato organizace funguje od roku 2007 a dnes je známá již po celém světě. Plant for the Planet si klade za cíl zvýšit povědomí dětí a dospělých v otázkách změny klimatu a globální spravedlnosti. Organizace také pracuje na výsadbě stromů a považuje to za praktický a symbolický krok v úsilí o snížení vlivu změny klimatu.

Další organizací je nezisková organizace OneTreePlanted založená v roce 2014 v Shelburne ve Vermontu. Působí v Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Africe.“ (zdroj: earthkarma.cz)

Kde se stromy vysazují?

„Aktuálně probíhá největší výsadba v oblasti amazonského pralesa. Amazonský prales za poslední roky utrpěl obrovské ztráty, jelikož se zde těží a vyváží dřevo pro celý svět. To má samozřejmě za následek vymření stovek živočišných druhů, oteplování planety a spoustu dalších extrémně důležitých faktů.

Dále se stromy vysazují v chudých oblastech jako Haiti a Indie a poskytují tak obživu místním lidem. Jednak lidé dostanou práci, také však potravu ze stromů samotných, jelikož jde o ovocné stromy. V Indii probíhá výsadba nejvíce v oblastech Marora a Ghaghas.“ (zdroj: earthkarma.cz)

 

Náramek můžete jednoduše koupit na stránkách www.earthkarma.cz

 

Je skvělé, že takovéto projekty existují a vznikají stále nové. Ukazuje to, že se naše vědomí, i směrem k planetě, výrazně posouvá a otevírá. Úžasný náramek, úžasní příběh, úžasní lidé a úžasný záměr. Přejeme projektu ať se mu daří.

Pokud chcete abychom informovali o nějaké dalším projektu na našich stránkách, napište nám na mail: zivotjakoumeni@gmail.com

zdroj: earthkarma.cz

Sleduj nás na FB a neunikne ti žádný článek:

One Comment on “1 náramek = 1 vysazený strom – Earthkarma náramek dělá radost celé planetě”

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..